Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Výsledky ČPV

Kalendář
<< Červen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Komentáře
Novinky:
Nejsou žádné komentáře
k dispozici
Články:
Nejsou žádné komentáře
k dispozici

Nebezpečné jezy

nebezpečnéjezy.cz

Počítadlo

Počítadlo od 1.6.2010:

TOPlist

Historie Kotvy
ČPV Úhlava - 3.-4.9.2011
Účastníci: Klasik, Sopťa, Čert, Pískle, Švéd, Medvěd, Vendy, Žabák, Vlčice, Martin, Jana W., Mour, Lida M., Bodlina, Rochild, Ali, Jolana, Radek, Hana V., Kašpy, Poděs, Kody, Rarášek, Rosnička, Davoš, Karol, Mourek, Bětka M, Kníže, Ježek, Želva, Martina, Viky, Houba, Kuliočko, Piškot, Čertík Tomík

Sobota:
Tak a je tady první voda po prázdninách. Letošní Úhlava je jiná v tom, že jsme se mohli pořadatelům přihlásit dopředu e-mailem a tak jsme věděli, kdy půjdeme na start. Proto se povedlo, že jsme měli sraz na klubovně až v 8 hodin.
Nandali jsme lodě na vlek, rozdělili se do aut a vyrazili do Nýrska pod přehradu. V Nýrsku už na nás čekal šéf pořadatelů Lubošek, protože chtěl vidět nějvětší oddíl co přijel. Jo takovou už máme pověst. Navíc jsou se Žabákem kámoši, protože spolu zamlada jezdili na vodě.
A je to tu, protože ještě neměli všichni všechno přiděleno, hlavně kajakáři, tak Žabák zjistil, že zapomněl vzít Houbovi šprajdu na kajak. Co teď? Někdo pojede bez šprajdy – to je ale na Úhlavě dost divný. Mour zjistil, že hlavní sponzor Vodák sport má u startu závodu stánek s půjčovnou a tak Žabák uháněl tu šprajdu půjčit. Tak ještě něco sníst a hurá na start. Auta převážely Vendy, Lída a Karol (ta jako závozník).
Při závodě jela s námi i Pískle. Jo už jsme jí maminu dlouho na vodě neviděli. V Nýrsku pak s tatíkem Čertem koukal i Tomášek.
Závod uháněl dle předpokladů, dařilo se všem, příjemně překvapili Viki s Piškotem, kde Žábák předpokládal tak 3 cvakance a byl z toho jeden usmolenec v Nýrsku na koupališti. Takže super.
Na začátku závodu byly obvyklé přesazené branky, kde se do všech zase nešlo napasovat. Frčeli jsme dál a přišla obávaná technická sjezdovka s xylofonem. Na mostíku jsme zahlídli Plukovníka s Hankou, kteří se přijeli podívat. Projeli jsme Nýrskem, kde trochu pod stupněm zaplavala Bodlina, Vlčice zvedala a hurá dál. Na lesním válečku zaplavaly Želva s Martinkou a už tu byl cíl se sváčou. Zasloužili jsme si jí všichni.
No a hurá na druhou jízdu. Kníže jel na kajaku, Žabák s Vlčicí na TopoDuu. Vyjížděli jsme vracáky a různě blbli a trénovali. Ha, ha, jez v Nýrsku na koupališti už je zavřenej – no a tak se musí přes korunu bokem. Nebo teda ty co mají moc krátký lodě mohli rovně, ale ty na normálních lodích museli bokem. Žabák to s Vlčicí zkoušel, ale protože má Žabák vepří váhu sjel z jezu dřív a tak tam oba padli jak hrušky. No a pod jezem nebylo moc vody a tak musel Žabák ven. No podle Medvěda krysa jak vyšitá. Lesní váleček dal každej bez ztráty kytičky a tak tu už byl cíl. Žabáci, Plukovníci a Webříci jeli domů a ostatní pokračovali na vedlejší louku Přeštičáků, kde byl oheň a mejdánek.
Zapsal: Žabák s Karol

Neděle:
Už zase nás ráno probudilo sluníčko. Ale ze spacáků se nám moc nechtělo, protože sluníčko zatím moc nehřálo. Ale protože byl hlad, tak jsme vylezli. Najedli jsme se a Kody s Rarachem, Martinkou a Ježkem si šli vyfotit stromy ohryzané od bobrů. Ostatní zatím začali uklízet stany a přístřešky pod kterými jsme spali. Pak jsme přejeli z nočního sídla na start do Staré Lhoty. Tam jsme nasedli a vyjeli. Dojeli jsme k prvnímu jezu, který tento den všichni v pořádku překonali. Na druhém jehlanovém jezu jsme se dočkali od Bodliny první krysy v neděli. Sice to nebyla úplně čistá krysa, ale bylo to nedobrovolné opuštění lodi po vrbičkách  Klasik jí šel pomoct, ale nestihl to… Dále jsme pokračovali po sjezdovce až na koupaliště. Protože v neděli nikdy není otevřená propust, tak jsme od koupaliště padali většinou bokem přes korunu jezu. Tam byla druhá krysa, kterou nám předvedl Mour. Po zdolání jezu u koupaliště jsme se přesunuli na stupínek u koupaliště, který jsme nejdřív zeshora sjeli, pak do něj zespoda najeli, potom jsme ho všichni zasedli a nakonec jsme pod něj vlezli. No a pak už následovalo nakládání a nudná cesta domů.
Zapsal Kašpy

Klatovský deník - OBRAZEM: Na jezy si všichni netroufli

Vodácký magazín HYDRO 4/2011 - Pyranha CUP - ČPV Úhlava Martinka s Želvou v akci

Fotogalerie -
HG Sport