Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Výsledky ČPV

Kalendář
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Komentáře
Novinky:
Nejsou žádné komentáře
k dispozici
Články:
Nejsou žádné komentáře
k dispozici

Nebezpečné jezy

nebezpečnéjezy.cz

Počítadlo

Počítadlo od 1.6.2010:

TOPlist

Historie Kotvy
Zavírání Úhlavy v Přešticích - 23.10.2010

Účastníci: Těpík, Klasik, Sopťa, Mirka S., Medvěd, Vendy, žabák, Vlčice, Mirka J., Martina H., Dědek, Sopťa, Kašpy, Kody, Rarášek, Davoš, Karol, Adam, Ježek, Veverka, Martina W., Denda, Bětka S. a Myška

Jak nás vypekli v Přešticích.
Přátelé, měla to být naprosto pohodová akce, děti pár soutěží, troška vody, buřty, guláš, bál..............Já si v rámci toho domluvila zdvořilostní návštěvu u babičky.
Sraz byl v 9,15 u Sindatu, čas naprosto příjemný, do Přeštic to bylo kousek. Pravda závěrečný kros k přeštické loděnici stál za to, ale já blázen si myslela, že je to to nejhorší z celého dne. Žabák vyběhl s vítězoslavným úsměvem, že nás přihlásil komplet všechny. A že to bude pohoda.Měli jsme radost.
Každý dostal přidělené číslo a pak nás vylosovali do družstev.Každé družstvo mělo 6 členů a to malé, velké,vodáky a nevodáky.Já měla Karol, Bětku, pak nevodačku mamku Hanku, Báru a a ambiciozního vítěze ČPV na deblu Ondru, kterého Žabák brzo překřtil na "Kolouška". Vyberte 2 nejzdatnější z každého družstva, zněl úkol. Teda nevím, proč jsem ke Kolouškovi byla nominovaná já...Bára nechtěla a já jsem se zdála asi dost stará na to, abych nějakou tu zkušenost měla. No a jdete na vodu...............tak to je fajn, protože mám zánovní jeansy, kabát a nic k převlečení. Už počáteční běh s lodí k vodě byl masakr. Na břehu měl Ondra narval do lodě a fláknul se mnou na vodu. Fakt děs, chvilkama jsem skoro vylehávala na pádlo a tiše se modlila, ať to ustojíme. Nějak se to zvládlo, on mě šílené tempo záběru...jsem si připadala s hop, hop, hop, jak při střelbě ze samopalu s hrozivě rychlou kadencí tatatatatata. Nejhorší z úkolů nebyla ani básnička ani šifry, ale běh Bůh ví kam kvůli podpisu oranžovou fixou..........někteří nepochopili nebo nedočetli, co je fixka oranžová ( viď Žabáku :)). No a to mě ještě čekala nádherná hláška, že Kolouch ví, kde jsme udělali chybu....."že prej byl háček těžší než zadák......hahaha. Rozmýšlela jsem se, mám -li ho vzít pádlem po čuni, ale moje mírumilovná povaha zvítězila. Do cíle jsme dorazili šestí, já rudá tak, že by se za mě ani rudý bratr Vinetou stydět nemusel, špinavá jak prase a místy mokrá.................No babčo, těš se, to budeš mít radost.
Co se dělo na souši mezitím přesně nevím, snad záchrana a nácvik resuscitace. Představa, že budu muset ještě Kolouška resuscitovat (teda nebo spíš on mě), byla děsivá, ale Hanka jí rychle rozehnala, že po zbytek dopoledního programu my už máme volno.
Skočila jsem do korejce a jela k babičce na rychlou kávu . Během 20 minut jsem vykartáčovala bahno z kalhot, vypila kafe, shltla braborovou buchtu, nafasovala jablíčka a domácí vajíčka a mastila zpět.
Odpolední štafetový závod s průjezdem brankami byl taky super. Nejdříve jsem se zeptala, zda má Karuš něco k převlečení, ale nakonec nám to šlo spolu výborně. Nějakej drobnej šťouch na 4 a 5............ále. Soutěže na souši byly taky fajn, hlavně obdoba mých oblíbených F16 a zase jsem se pěkně motala a zadarmo. Naše družstvo skončilo na krásném 7. místě, každý dostal cenu a nakonec i pocity z dobře vykonané práce se dostavily.
Závěrečný county bál byl pěkný. Obzvláště jedna soutěž s tanečky, kdy je vždy o 1 židli méně než je počet tancujích. V dospělácích jsem zbyla já, Klasik , no a kdo jiný než "Koloušek". Když hudba dohrála, zabrali chlapi obě židle,tak jsem Ondrovi hopla na klín a snažila se ho vytlačit, ale držel jak přilepenej. Jsem ho alespoň pevně stiskla kolem krku, ať ví jaké to jednou bude,až bude mít ženu na krku. Sklidila jsem sice potlesk, ale místo ve finále jsem nevybojovala. No nic. Jo a také jsem nepochopila proč Staříkovi říkáme Stařík, pač nejen se mnou obkroužil sál tak, že se mi motala kebule. Pekelné tempo. A pak byla závěrečná tombola, skoro všichni jsme vyhráli. A stejně nejlepší cenu má Medvěd - pytel dříví. Medvěde, hlavně nerozdělávej otevřený oheň u vás doma. No a pak se zabalilo a jelo se domů.
Divíte se, že je velkej Ježek lehce nazlobený? No já ani ne. Dneska skáču Kolouškům do náruče, zítra kolektivně šlapem u dálnice. No nic. Já to nějak doma vyžehlim.


Za Bodliny s díky nádherně prožitého dne Mirka

Fotogalerie - ,1 | Zabak dne 26.10.2010 06:20:47
Hezká kronika, a taky povedená sobota.
HG Sport